close
تبلیغات در اینترنت
چرا در تابستان هم نباید آب یخ خورد ؟!

بسیجی سلام

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ بسیجی سلام خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

چرا در تابستان هم نباید آب یخ خورد ؟!


با نزدیک شدن به فصل تابستان و بالارفتن دمای هوا ، خیلی از افراد ولع زیادی به نوشیدن آب سرد و همراه با یخ دارند تا بدین ترتیب از گرمای هوا خلاصی یابند، اما به محض احساس راحتی از نوشیدن سرد، بدن با مشکلاتی روبرو می‌شود.


به گزارش مصاف، ازجمله مهم ترین ضررهایی که نوشیدن آب سرد برای بدن دارد، اختلال در هضم غذا است ، زیرا مانع انقباض درست عروق خونی می شود و این مساله بر جذب درست مواد غذایی تاثیر می گذارد و به بدن اجازه استفاده از مواد غذایی را نمی دهد.

دوم، نوشیدن آب سرد به هنگام خوردن غذا ، باعث می شود که بدن برای بازگشتن به درجه حرارت مناسب برای هضم غذا ، به تلاش و زمان نیاز پیدا کند.

سوم، نوشیدن آب سرد موجب التهاب در گلو و تراکم آب بینی در دستگاه تنفسی می شود و این مساله انسان را درمعرض بیماری های متعدد قرار می دهد.

چهارم، نوشیدن آب سرد برای قلب خطرناک است، زیرا بر اساس مطالعات بالینی آب سرد، عصب "واگ" را که بخشی مستقل از سیستم عصبی است و برحرکت های غیرارادی در داخل بدن مانند ضربان قلب تاثیر می گذارد، تحریک می کند.

 


〓 لینک هواداران استاد رائفی پور در لاین〓

http://line.me/ti/p/%40qti6849s

 


طبقه بندی: دانستنی و سرگرمی،
برچسب ها:اب یخ، چرا در تابستان هم نباید آب یخ خورد ؟، چرا در تابستان هم نباید آب یخ خورد، تابستان و اب یخ، لاین، نرم افزار لاین، لینک لاین، لینک هواداران استاد رائفی پور، لینک هواداران استاد رائفی پور در لاین، لینک رائفی پور در لاین، لاین لینک،
امتیاز : :: نتیجه : 5 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 5
تعداد بازدید مطلب : 102

[ جمعه 22 خرداد 1394 ] [ 18:57 ] [ سجاد عاشوری ]

[ نظرات () ]